Obrączki z białego złota – w kolorze wyrafinowania 

Żółte, różowe, a może białe złoto? Który z odcieni złota wybrać na obrączki ślubne? Decydując się na wybór odpowiedniego koloru naszej biżuterii ślubnej najlepiej jest kierować się własną intuicją i wyczuciem smaku, a także własnymi upodobaniami. Pamiętajmy, że to my sami, do końca życia będziemy nosić nasze obrączki ślubne na palcu. Warto więc zastanowić się nad wyborem obrączki i nie pozostawiać go przypadkowi. 

Możliwość przyjrzenia się obrączkom na zdjęciach zamieszczonych w sieci, poznania wszystkich ich detali z pewnością pozwoli uniknąć pochopnych decyzji. Czy wiecie, z czego produkowane są współczesne obrączki? Co ciekawe, oprócz złota można w nich znaleźć także i inne pierwiastki, które nadają szlachetnemu kruszcowi piękne odcienie różu, błękitu czy zieleni. 

Białe złoto – co to jest? 

Złoto to wszystkim nam znany pierwiastek o liczbie atomowej 79, i symbolu Au (z łacińskiego aurum). Jest to miękki, ciężki, ciągliwy metal o żółtym kolorze. A co to jest białe złoto? To złoto zmieszane w procesie produkcji z jednym lub kilkoma innymi metalami w celu zmiany jego odcienia. Złoto, które straciło swój żółty kolor i stało się białe – to tzw. białe złoto. Do złota dodawać można różne pierwiastki. Na czoło wysuwają się tu srebro i miedź. Oprócz nich używane są też platyna, nikiel, cynk i mangan. Proporcje komponowania poszczególnych składników mogą znacznie się od siebie różnić. Żółte złoto powstaje z połączenia złota z miedzią. Różowe to mariaż złota i srebra. Złoto szare wytwarzane jest na drodze łączenia złota z palladem. Złoto niebieskie to połączenie złota i żelaza. 

Kąpiel rodowa 

Decydując się na zakup obrączki z białego złota warto pamiętać o tym, że nikiel, który nadaje białemu złotu charakterystyczny odcień podlega w Europie ścisłej kontroli, może bowiem wywoływać alergię. Białe złoto jest zatem pokryte cienką warstwą rodu, która z czasem zanika, nadając złotu szaro-żółty kolor. U każdego jubilera można jednak ponownie pokryć złoto powłoką w kąpieli rodowej. 

Obrączki z białego złota… i nie tylko

Złoto w odcieniu bieli to jednak nie jedyna wariacja na temat tego nobliwego kruszcu jeżeli chodzi o projektowanie obrączek. Jak wiemy, na rynku dostępne jest także złoto w innych barwach, ale projektanci obrączek posunęli się o jeszcze jeden krok dalej. Połączyli dwa lub więcej rodzajów złota w jednej obrączce. Najczęściej łączone są żółte i białe złoto, ale w dziedzinie tego rodzaju mariażu nie obowiązują żadne ograniczenia. Firma jubilerska kORN  oferuje swoim klientom szereg modeli obrączek wykonanych z połączenia różnych rodzajów złota. Można je zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym firmy, jak i na stronie internetowej jubiler-korn.pl. Ale to jeszcze nie wszystko. Klienci mogą także zamówić realizację całkowicie spersonalizowanego projektu obrączek. Każdy z tego rodzaju projektów realizowany jest w ścisłej współpracy z klientem. 

Aktywne filtry