Obrączki z różowego złota – słodkiego, miłego życia

Kolor różowy kojarzy się z delikatnością i słodyczą. Czy właśnie tego młoda para spodziewa się po życiu w małżeństwie, wybierając obrączki z różowego złota? Oby ich marzenie stało się rzeczywistością. 

Różowe złoto wyróżnia się bez wątpienia wśród innych odcieni złota pod względem swojej estetycznej atrakcyjności. Obrączki z różowego złota  nie tylko wprawią w błogi nastrój młodą parę stającą na ślubnym kobiercu, ale także z całą pewnością zachwycą wszystkich ślubnych gości. Ta kolorystyczna odmiana tradycyjnego żółtego złota jest bez wątpienia jedną z najoryginalniejszych i najpiękniejszych kolorystycznych wariacji na temat tego nobliwego kruszcu. 

Kilka słów o złocie

Złoto jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Au (łacińskie aurum) i liczbie atomowej 79 Jego nazwa w wielu językach zachodnich pochodzi od indoeuropejskiego słowa oznaczającego kolor żółty. Od tysięcy lat było używane przede wszystkim do wytwarzania biżuterii oraz monet używanych jako środek płatniczy. W przyrodzie, w swojej „czystej”, naturalnej formie ma dobrze nam wszystkim znany żółty odcień. Kolor ten od niepamiętnych czasów odróżniał je od innych metali. Jednak producenci biżuterii, poszukujący nowych dróg rozwoju, odkryli jakiś czas temu, że dodając do „czystego”, tradycyjnego złota domieszkę określonego pierwiastka (na przykład srebra, miedzi czy niklu) można zmienić kolor nobliwego kruszcu, sprawiając przy tym, że będzie on wyjątkowy i oryginalny. Obrączki z różowego złota zachwycają estetyką i niepowtarzalnością, chociaż na wykorzystanie tego właśnie odcienia decyduje się coraz więcej młodych par.

Biżuteria… i nie tylko

Większość wydobywanego obecnie na całym świecie złota jest wykorzystywana w przemyśle jubilerskim. Złotnicy przetwarzają złoto i inne metale szlachetne na pierścionki, łańcuszki czy bransoletki. Dwa największe rynki złotej biżuterii, które łącznie odpowiadają za ponad 50% popytu na złoto w tym obszarze to Indie i Chiny. Ale wyrobami ze złota nie gardzą także mieszkańcy innych kontynentów, tym bardziej, że po latach w ariergardzie ten szlachetny metal powoli odzyskuje swoją wiodącą pozycję. Złoto wykorzystywane jest również w przemyśle spożywczym, optycznym, w elektronice czy farmacji. Produkowane są z niego złote sztabki, którymi obracają banki. Złoto jest przechowywane jako rezerwa walutowa przez wiele banków centralnych na całym świecie.

Obrączki z różowego złota – w sklepach stacjonarnych i w internecie

Chociaż obrączki z różowego złota całkiem niedawno podbiły rynek, są one względnie łatwo dostępne, zarówno w sklepach internetowych, jak i w stacjonarnych punktach sprzedaży. Na rynku konkurują z innymi obrączkami wykonanymi ze złota o innych odcieniach. W sprzedaży znajdziemy złoto białe, czarne, zielone, niebieskie czy szare. Tajemnica ich produkcji jest w każdym z przypadków taka sama: to dodatek określonego pierwiastka, który barwi tradycyjne złoto na określony kolor. Zapraszamy do zakupów w sklepie jubiler-korn.pl!

 

Brak wyników spełniających kryteria wyszukiwania.

Wyszukaj ponownie.