Kruszec

Kruszec

Cena

Cena

Szerokość obrączki

Szerokość obrączki

Kamienie boczne

Kamienie boczne

Próba

Próba

Obrączki z kamieniami – niepowtarzalna ozdoba

Obrączki z kamieniami zawojowały rynek. Dodanie kamieni do tradycyjnej obrączki pozwala ją spersonalizować, a także upiększa i czyni wyjątkową. Jakie kamienie i w jakich ilościach warto dodawać do obrączek? 

Obrączka ślubna to powszechnie znany symbol małżeństwa. Podczas ceremonii ślubnej młoda para zakłada sobie nawzajem obrączki, wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej. Najbardziej popularne są wciąż obrączki o klasycznej formie – wykonane z żółtego złota, bez ozdób. Jednak obok nich coraz częściej pojawiają się obrączki wzbogacane różnorodnymi urozmaiceniami – na przykład obrączki z kamieniami. 

Diamenty 

Obrączki z kamieniami podbijają rynek ślubny. Jakie kamienie cieszą się największą popularnością wśród młodych par? Na obrączkach ślubnych z pewnością najpiękniej będą prezentowały się diamenty. Są to kamienie o bardzo wysokiej trwałości, najwyżej cenione w przemyśle jubilerskim. „Diamenty są wieczne”, jak przekonywał James Bond. To także „najlepsi przyjaciele kobiety”, jak głosi popularna piosenka. Nic więc dziwnego, że kamienie dodawane są, jak na razie, wyłącznie do obrączek dla pań młodych. Diament w naturze jest odmianą węgla. Jest najtwardszym naturalnym materiałem. Dzięki swoim właściwościom znajduje wiele zastosowań w przemyśle jako narzędzia do cięcia i obróbki, w nauce oraz w biżuterii ze względu na swoje walory estetyczne. 

Cyrkonie

Obrączki z kamieniami bardzo często zdobione są także przy użyciu cyrkonii. Kamienie te przypominają diamenty, jednak nie mogą z nimi konkurować pod względem cech fizycznych, choć z pewnością dorównują tym wspaniałym kamieniom szlachetnym jeżeli chodzi o estetykę. Cyrkonie mają wysoki współczynnik załamania światła, odznaczają się dużą twardością, wytrzymałością i odpornością. Służą do produkcji laserów, filtrów optycznych i biżuterii. Produkowane są w laboratoriach. Najczęściej są bezbarwne – i jako takie stosowane w zdobieniu obrączek, choć mogą też zachwycać różnorodnymi kolorami. Spotykane są także cyrkonie zachwycające całą paletą barw.    

Wzory 

Jakie wzory z kamieni najchętniej na obrączki wybierają panny młode? Możliwości jest w tym przypadku nieskończenie wiele. Od skromnego pojedynczego kamienia, przez kamienie układające się w określony wzór – na przykład serce, aż do linii ułożonej z kamieni, biegnącej wzdłuż obrączki. Kamienie mogą być różnej wielkości. Wzór można także spersonalizować lub połączyć z kombinacją zestawień złota o różnych odcieniach. Pracownia jubilerska firmy kORN realizuje zamówienia zaprojektowane przez klientów autorskie i unikalne wzory, realizując zamówienie w ścisłej z nimi współpracy.Obrączki z kamieniami to doskonały przykład na to, jak tradycja w wyrobach jubilerskich firmy kORN łączy się z nowoczesnością, jak klasyka przeplata się z najnowszymi trendami. Na stronie internetowej jubiler-korn.pl znaleźć można pełną gamę różnorodnych propozycji obrączek ozdobionych kamieniami. Zachęcamy do wirtualnych zakupów! 

Aktywne filtry